Novinky ve verzi k 19.1.2021

Změna designu přihlášení
Od nové verze bude ikona Galenu a jeho přihlašovací obrazovka v nové, příjemnější podobě. Bližší popis s grafickým návrhem je popsaný v přiloženém dokumentu změna designu.

eZprávy
V logu komunikace, seznamu eZpráv, byla nově přidána možnost filtrovat záznamy. Filtrovat bude možné dle data odeslání, pracovišť, příjmení a rodného čísla.

Nová funkce pro dětské lékaře: MID Parent
Byl rozšířen graf Tělesná výška na pracovišti odb. 002 o hodnoty: Výška otce, Výška matky a MID parent. Hodnota MID parent pomáhá k hodnocení stavu růstu dítěte ve vazbě na jeho růstový dědičný potenciál a představuje základní východisko růstové diagnózy. Hodnota MID parent zobrazuje cílovou výšku, která se stanovuje podle pohlaví dítěte a upravené střední tělesné výšky jeho rodičů. Rozsah tohoto pásma je z definice 20 cm (= hodnota výšky midparenta +- 10 cm) a pokud je percentil výšky dítěte s tímto pásmem v nesouladu, jedná se o neodkladnou indikaci k příslušným odborným vyšetřením.
Všechny hodnoty jsou zobrazeny ve věku 18 let pacienta. Hodnoty Výška otce a Výška matky se dotahují z hodnot posledního měření. Hodnota MID parent je spočítána dle vzorce pro stanovení  adjustované midparentální výšky.