FONS Galen a cloudové řešení

Článek byl uveřejněn v Medical Tribune v příloze Digital Tribune dne 29. 3. 2022.

FONS Galen splňuje všechny technické parametry moderního informačního systému pro účely praktických lékařů, specialistů i zařízení typu poliklinik.

Ambulantní software FONS Galen využívá cloudové řešení. A co takový cloud umí a jaké jsou jeho výhody?  Podívejme se na to společně.

Cloud je rozsáhlá síť vzájemně propojených vzdálených serverů po celém světě, které fungují jako jeden ekosystém. Tyto servery jsou navržené buď k ukládání a správě dat nebo ke spouštění aplikací. Místo přistupování k souborům a aplikacím z místního nebo osobního počítače k nim přistupujete online z jakéhokoli zařízení s podporou internetu – informace tak budou dostupné kdekoli a kdykoli je budete potřebovat. Uživatelé cloudu neplatí za vlastní technologie, tj. za nákup hardwaru a softwaru, ale za jeho užití. V našem případě se jedná o spolupráci se společností Microsoft a jeho cloudem Microsoft Azure.

Uživatelé služeb FONS Galen jsou vlastníkem dat a pouze uživatel je oprávněn s nimi nakládat v souladu s platnou legislativou.

Při využití centralizovaného cloudového řešení máte jistotu, že je systém chráněn nejaktuálnějšími technologiemi a spravován takřka nonstop.

Informační systém FONS Galen poskytuje uvedené možnosti aktuálně jako jediný na trhu s využitím cloudového řešení od společnosti Microsoft.

 

7 důvodů proč cloudové řešení s FONS Galen

  • Maximální bezpečí – veškerá data jsou bezpečně uložena. Datová centra jsou zabezpečené a střežené budovy, postavené a certifikované speciálně pro poskytování cloudových služeb.
  • Nepřetržitý dohled, přístup k datům kdykoli a odkudkoli – přístup ke svým uloženým datům máte 365 dní v roce a 24 hodin denně, a to i mimo domov či pracoviště nebo na dovolené, kdekoli máte na svém PC nainstalován FONS Galen. Pro přístup k datům stačí znát své přihlašovací údaje.
  • Snížení nákladů – nemusíte investovat do nákupu drahých technologií, ale platíte pouze v té míře, v níž tu či onu technologii používáte.
  • Úspora času – odpadá potřeba zálohování a přenášení dat na flashdisky nebo tokeny, či jiné nosiče. Využitelná kapacita cloudu je prakticky nekonečná. Zálohování i vysokou dostupnost máte k dispozici v rámci jednoho řešení a probíhá automaticky.
  • Flexibilita – možnost sdílet informace mezi jednotlivými uživateli.
  • Právní zabezpečení a GDPR – datová centra podléhají legislativě České republiky a Evropské unie. Můžete si tak být jisti, že uložením dat v datacentru splňujete veškeré zákonné normy a GDPR pro ukládání nebo zálohování data.
  • VIZE – cloud je jedním z hlavních trendů, který se bude v budoucnu využívat stále častěji.

 

Proč vyzkoušet FONS Galen?

FONS Galen byl vytvořen jako cloudový, přehledný a intuitivní nástroj, disponuje mnoha zajímavými a originálními moduly pro praktické lékaře i specialisty. FONS Galen nabízí nejen standardní administrativní práci v ordinaci, ale i plnohodnotnou elektronickou výměnu dat (laboratoří, státní správy, portálů ZP, výměnu zpráv mezi lékaři apod.).

Tým FONS Galen flexibilně reaguje na novinky platné legislativy a také reflektuje na potřeby svých uživatelů.

Nepotřebujete být IT specialista, abyste mohli program FONS Galen používat – pouze jej nainstalujeme a zbytek řešíme za vás.

Pokud ještě nemáte zkušenost s IS FONS Galen a zajímá Vás jednoduchý design, přehledné ikony, intuitivní ovládání a maximální zjednodušení práce, můžete nás kontaktovat, budeme se těšit.

https://fonsgalen.cz/demoverze/

S námi budou ambulance v oblacích!