Bulletin

FONS Galen Bulletin

 

Bulletin 09-12/2023
Pojďme se podívat, co jsme si ještě pro Vás dle Vašich návrhů a tipů v tomto roce naposledy nachystali. V okně Ověření údajů v centrálním registru se nyní zobrazují registrace – praktik, gynekolog i zubař. Určitě mnozí z Vás ocení skenovat skrz IS FONS Galen do *pdf. Ve spolupráci s laboratoří MEDILA jsme rozšířili formuláře elektronických žádanek. Možná Vám udělá radost Řazení očkovacích látek dle data exspirace. Kdo si zakoupil funkcionalitu Upozornění uživatelům určitě využije Přidání poznámky k upozornění. Aktuálně je možnost Kopírovat smluvní výkony mezi pracovišti. Dovolujeme si ještě jednou připomenout naši novou funkcionalitu – Čekárenský systém Seiva, který je propojen s FONS Galen. A rádi bychom Vám ukázali. – Jaké jsou možnosti tisku v dekurzu. Téma, které se může hodit a nastavit si funkci dle svých požadavků. Také pár střípků z akce, které jsme se v říjnu zúčastnili - 69.výroční konference České urologické společnosti ČLS JEP 11.– 13.10.2023. Děkujeme Vám všem za spolupráci a také za náměty v uplynulém roce a přejeme Vám požehnané vánoční svátky a pohodový rok 2024. Váš tým FONS Galen  

Bulletin 06-08/2023
V aktuálním bulletinu pro Vás máme spoustu nových, drobných úprav na základě vašich přání a tipů např. možnost definovat čas odesílání hromadných připomínek objednávky, změna vykazování po­jištěnců 1A u praktických lékařů, rozšíření informací v in­fopanelu pracoviště, zobrazení informaci ve sdíleném léko­vém záznamu nebo zobrazení tooltipu v grafu. Zprovoznili jsme novou funkcionalitu – Čekárenský systém Seiva, který je propojen s FONS Galen. Také jsme si připravili příspěvek ve spolupráci s naším členem koncernu JK Group – MEDILA spol. s r.o., česká síť klinických laboratoří poskytujících komplexní laboratorní diagnostiku. A svým článkem by Vás tým z Medily rád přesvědčil – Proč se nebát využívat e-Žádanky…. Určitě nesmí chybět i vychytávka – Jak doplnit novou polož­ku ve vašem ceníku a také věčný problém s certifikáty – Jak nastavit končící SSL certifikát.

Bulletin 3-4/2023
V jarních měsících jsme pro Vás opět připravili několik novinek, které byste mohli ocenit. Jedná se o Ověření SUKL identifikace – jednoduchý krok na jediný klik. Pokud využíváte službu externích zpráv, nově lze nahrát do příloh pacientů. Některé z Vás také potěší možnost v Šabloně výkonů definovat výši úhrady ZUM (LZVL). Pro snadný přehled vytištěných dokumentů ve FONS Galenu použijete sekci Historie pacienta. Připomínáme i funkcionalitu – Odesílání SMS, z Galenu odesíláte notifikace pacientům. A víte že v Galenu existují klávesové zkratky, jejich přehled najdete na konci bulletinu. V měsíci březnu jsme se také zúčastnili významné akce – 17. Kongresu Primární péče a s některými z Vás se i osobně potkali, moc si toho vážíme.

Bulletin 1-2/2023
První měsíce nového roku jsme odstartovali přípravami na nové eOčkování. Věnovali se dalším novinkám, které s touto funkcionalitou souvisí např. Možnost založit pacienta-cizince do ISIN a usnadnit Vám práci při získání RID pacienta, který je nutný k zasílání eOčkování do ISINv2. A dovolujeme si znovu upozornit na povinnost zdravotnických zařízení zasílat všechna očkování od 1.1.2023 do vakcinačního modulu ISIN v2. Přemýšlíte o online objednávání pro pacienty a jak propojit s IS FONS Galen? Máme řešení– nová funkcionalita Portál pacienta, která nejen umožní pacientovi se objednat k lékaři, ale také obsahuje bezpečný nástroj k zasílání dokumentace pacientům. Pokud řešíte problém se dovolat na naši podporu, připravili jsme pro Vás návod, jak nejrychleji a nejefektivněji řešit své požadavky, chyby nebo návrhy, a to pomocí HelpDesku. A poradíme Vám, jak nastavit nový SÚKL certifikát na pracoviště. A na konec trochu společenského dění z konference MediDays 2023, která se konala 20-21.1.2023 v Praze. Děkujeme Vám za spolupráci a přejeme krásné a pohodové Velikonoce.

Bulletin 12/2022
Rádi bychom Vám u příležitosti vánočních svátků a konce roku 2022 poděkovali za spolupráci a popřáli Vám krásný vánoční čas se svými nejbližšími a do nového roku hodně zdraví, energie a spoustu nových zážitků. V posledním bulletinu roku 2022 přinášíme radostnou zprá­vu o spuštění „Portálu Pacienta“ a informujeme o již několi­káté změně legislativy v evidenci očkování. Jak řešit chyby ve vyúčtování se dozvíte v kapitole nazvané „Modul vyúčtování – opravy“. Prosincový bulletin mimo jiné přináší i návod, jak přidat pojišťovnu a smluvní výkony. V letošním roce jsme za­znamenali velký zájem napříč všemi odbornostmi o „Elektro­nickou zdravotní dokumentaci“ a proto jsme jednu kapitolu věnovali právě tomuto horkému tématu. A na závěr našeho newsletteru se můžete podívat na účast FONS Galen na podzimních konferencích.

Bulletin 7-8/2022
Letní dvojčíslo Bulletinu představí nový projekt PORTÁL PACIENTA – platformu FONS Galen  pro online objednávání a  zasílání dokumentů pacientům nebo lékařům.  Připomínáme možnost aktivace ePoukazů. Také Vám ukážeme jak  usnadnit práci sestrám i lékařům při eOčkování a využít frontu v dashboardu. Nevíte kde zjistit přehled objednaných pacientů, kteří se nedostavili do ordinace? A zapomněli jste, jak si založit nový kalendář?  Prolistujte si náš měsíčník a zde naleznete odpovědi. Zveme Vás na XXIX. Brněnské dny praktického lékařství, které se konají 23-24.9. 2022 v Brně, v Aule Univerzitního kampusu Masarykovy univerzity. Stále oceňujeme, že náš software FONS Galen  doporučujete svým kolegům nebo přátelům.  

Bulletin 6/2022
V letním bulletinu přinášíme řešení, jak navodit v čekárně klidnou atmosféru a zefektivnit práci v ordinaci. Informujeme Vás o vylepšení modulu Neschopenka, možnosti nastavení barvy šablon výkonů a přidání posuvníku v okně výkony. Pokud Vás už nebaví neustálé hledání volných termínů v přeplněném papírovém diáři, přečtěte si, jaké možnosti nabízí náš kalendář FONS Galen. Představíme Vám také modul zúčtovacích zpráv, který Vám může výrazně ulehčit hledání dokladů, vrácených pojišťovnou. Naučíme Vás jak přidat nového uživatele a pokud jste s FONS Galen spokojeni, můžete nás na konci Bulletinu doporučit svým kolegům. Děkujeme a přejeme Vám krásné léto.

Bulletin 5/2022
Květnový Bulletin má pro Vás několik nových zajímavostí. Podařilo se nám implementovat na kartu pacienta užitečnou funkci Doplnění údajů z ČSSZ. Chtěli bychom Vám také připomenout, k čemu slouží a jak využívat Infopanel pacienta. Poradíme Vám, jak mít pod kontrolou záznamy, pokud na pracovišti pracuje více lékařů: můžete využít nadstandardní modul Auditní stopa. Také jsme se zaměřili na Číselné řady, které jsou nezbytné pro vyúčtování. Připravujeme pro Vás novou funkcionalitu -  Čekárenský systém SEIVA, která je napojena na sekci Čekárna přímo ve FONS Galen. Potřebujete si nastavit své Názvy diagnóz v dekurzu? Máme pro Vás návod, jak na to. A srdečně Vás zveme na konferenci INMED – DIGITALIZACE ČESKÉHO ZDRAVOTNICTVÍ, která se koná 23—24.6.2022 v Praze.

Bulletin 4/2022
Dubnové číslo bulletinu otevíráme dlouho očekávaným ePoukazem, který navazuje na funkcionalitu eReceptu a zjednoduší a zefektivní práci lékařům i pacientům. Připomínáme možnost vyzkoušet si zdarma na měsíc zajímavý a užitečný Modul Plánování prohlídek a očkování. Uplynulý měsíc přinesl několik novinek – Zobrazení medikace, Ulehčení založení nové karty pacienta, Možnost rozdělení obrazovky v kalendáři, Rozšíření pravidel pro vykazování výkonů a také Tisk štítků po odeslání laboratorní eŽádanky. A víte jak registrovat ve FONS Galen ukrajinské občany, kteří v Česku žádají o azyl?

Bulletin 3/2022
V jarním bulletinu Vám chceme všem popřát klidné a pohodové velikonoční svátky, spoustu energie a pozitivního myšlení v těchto složitých měsících. I v měsíci březnu jsme měli pro Vás několik novinek.  V modulu Finance, v pohledávkách, se budou již zobrazovat jen pokladny přiřazené k danému pracovišti. V modulu Sklad, na skladovou kartu byl přidán ukazatel „Aktivní“, tento příznak Vám umožní se lépe orientovat v celém seznamu karet. Pro Vaše snazší filtrování v kartotéce Vám přinášíme návod, jak pracovat s rozšířeným filtrem v kartotéce. Rádi bychom Vám připomněli, jak využívat naši Podporu, která je vždy připravena Vám pomoci. A nevíte, jak nastavit zastupujícího lékaře, prolistujte si Bulletin 03/2022. A na závěr si dovolujeme uveřejnit článek - FONS Galen a cloudové řešení, který byl zveřejněn v Medical Tribune, v příloze Digital Tribune, dne 29.3.2022.

Bulletin 2/2022
V dalším, únorovém vydání bulletinu se především věnujeme Uživatelským číselníkům a věříme, že Vám tím zrychlíme a zefektivníme práci. Dobrá zpráva je, že nově umožníme lékařům-specialistům na libovolném pracovišti zapnout modul Očkování. Další užitečná novinka a vychytávka je Počet kontaktů v upozornění na objednávku, kde je v položce "všechny kontakty" uveden, pro rychlý přehled, počet platných kontaktů. Novinkou v rámci modulu Medikace je doplnění sloupce SÚKL kód do přehledu ekvivalentních léků a je i možnost medikace vyhledávat dle SÚKL kódu. Vzhledem k eOčkování opět připomínáme práci se Sklady ve FONS Galen. A na závěr jsme si dovolili graficky shrnout, na které instituce se posílají jednotlivá očkování.

Bulletin 1/2022
V prvním bulletinu roku 2022 Vás požádáme, pokud jste spokojeni s FONS Galen, doporučte nás a my slibujeme, že s maximálním úsilím budeme nadále pracovat na dalším rozvoji. Dalším tématem v bulletinu je Plánování prohlídek a očkování: můžete zde sledovat, plánovat a mít pod kontrolou nároky pacientů. Přinášíme i drobné změny, jako je možnost zadat diagnózu do výběrové šablony výkonů nebo úpravu vzhledu formulářů a statistik. Vracíme se k problematice, jak vytvořit očkovací variantu. A často se nás ptáte, zda lze ve FG přibližovat nebo vzdalovat obrazovku, zde naleznete odpověď.

Bulletin 12/2021
V posledním bulletinu letošního roku se dozvíte bližší informace k funkcionalitě eOčkování - odesílání informací o provedeném očkování do SÚKL. Také se dočtete o předpisu vysoce návykové látky na eRecept, který je povinný od 1. 1. 2022. Dále přinášíme informace o infopanelu pacienta, o postupu přidání pojišťovny a smluvních výkonů a nastavení kvalifikovaného certifikátu.

Bulletin 11/2021
Hned na úvod listopadového bulletinu se dozvíte o povinnosti lékaře bezodkladně učinit elektronický záznam o očkování pacienta prostřednictvím systému eRecept (SÚKL). Připomeneme Vám, že od ledna 2022 budeme již webové objednávání řešit přes objednávací systém Reservatic. Také proběhly v listopadu 2021 změny v eNeschopence, kde odpovědi na žádosti (schválení či zamítnutí) budou zasílané elektronicky, přímo do FONS Galen. Představíme možnost vykazovat výkony přímo z vyšetření. Připravili jsme pro Vás návod, jak v několika krocích opravit vyúčtování. A na závěr si oprášíme užitečnou a hojně používanou funkci - Předdefinované texty - Fráze.

Bulletin 10/2021
Říjnový bulletin je věnován modulu Nároky, který přináší pomoc lékařům při hlídání termínů pravidelných prohlídek a očkování. Dále se dočtete o novém upozornění uživateli na blížící se dobu exspirace hesla k uživatelskému účtu SÚKL, o jednoduchém způsobu přepínání uživatele mezi pracovišti, o informacích, které poskytuje dashboard a také jak nastavit ordinační hodiny v kalendáři.

Bulletin 09/2021
Zářijový Bulletin přináší informace o rozšíření anamnézy o auditní stopu a možnosti odeslání anamnézy do archivu el. zdravotnické dokumentace. Dále se dočtete o grafických úpravách aplikace týkající se tlačítka nového vyšetření a okna potvrzující podepsání dokumentu EZD. V neposlední řadě vám přiblížíme informace, jak odeslat uznanou vakcinaci proti Covid-19 ze zahraničí do ISIN.

Bulletin 8/2021
V srpnovém Bulletinu se dočtete více informací o chystaných ePoukazech. Nabízíme Vám řešení, jak na dohledávání chyb v dokumentech, které se vrací ze zdravotních pojišťoven, nebo jak vyhledat nejbližší termín v kalendáři.

Bulletin 7/2021
V červencovém Bulletinu přinášíme informace o chystaném ePoukazu a možnosti stažení certifikátu o prodělané nemoci Covid-19, či o uskutečněném testu. Dále se dočtete, jak zrušit upozornění při zápisu výkonu u párových orgánů. Nově je možné také v editoru výkonů přenášet řádkovou diagnózu z předcházejícího výkonu. Všem našim zákazníkům také do konce září nabízíme slevu 30% na EZD (Bezpapírovou ambulanci) nebo možnost získat kredit 5 000 Kč při doporučení Galenu svému kolegovi.

Bulletin 6/2021
V červnovém Bulletinu představíme novinky ohledně stahování certifikátu z ISIN a odesílání kontaktních údajů pacienta do ISIN. Můžete se podívat, jak snadno přímo z karty pacienta vyhledáte volný termín v kalendáři. Také Vám ukážeme, jak na Elektronickou zdravotnickou dokumentaci, kterou teď můžete získat s 30% slevou.

Bulletin 5/2021
Květnový Bulletin přináší informace o tom, jak pacientům bezpečně posílat a ukládat zdravotnické dokumenty. Popisujeme, jak pracovat se skladem, nebo jak pořídit pokladní doklad nebo fakturu.

Bulletin 4/2021
V dubnovém Bulletinu podrobně popisujeme, jak na očkovací varianty v registru ISIN, představujeme funkci sjednocení upozornění pro pacienty a novou funkcionalitu - upozornění pro lékaře.

Bulletin 3/2021
Tento bulletin jsme se rozhodli věnovat shrnutí všeho, co se dotýká registru ISIN a jeho napojení na FONS Galen. Dočtete se, co už je možné v Galenu vidět a zadávat, jak vše nastavíte, co všechno k nastavení budete potřebovat a co plánujeme do systému v nejbližších dnech nasadit.

Bulletin 2/2021
V únorovém Bulletinu se dozvíte například jak na podrobný filtr, jak v Galenu budou fungovat online konzultace nebo jakým způsobem bude Galen spolupracovat s ISIN (Informačním systémem infekční nemoci).

Bulletin 1/2021
Bulletiny budou nově vycházet vždy jednou měsíčně. V lednovém bulletinu Vás budeme informovat například o nové funkci pro dětské lékaře, o tom, jak lze odložit práci u jednoho konkrétního pacienta nebo jak správně kontaktovat naši podporu.

Bulletin 1 12/2020
V posledním Bulletinu tohoto roku se můžete podívat na video, jak v Galenu funguje Elektronická zdravotnická dokumentace, dále se dočtete, jak ve správě kartoték ověřovat údaje pacientů, jaké plánujeme novinky pro online objednávací kalendáře a s tím spojenou online konzultaci s pacienty nebo jak budeme fungovat mezi svátky.

Bulletin 2 11/2020
26. 11. vychází pro naše zákazníky nový Bulletin, ve kterém shrnujeme například to, jak bude u VZP vypadat vykazování za vzdálené konzultace nebo jaké jsme udělali změny v modulu Medikace při odesílání eReceptu.

Bulletin 1 11/2020
Chtěli bychom Vás informovat o vydání nového Bulletinu ze dne 12. 11. 2020. Můžete se dočíst například o tom, jak bude vypadat sdílení pacientské dokumentace nebo jak nastavit zastupujícího lékaře.

Bulletin 2 10/2020

V tomto vydání se dočtete například o tom, na co dát pozor při odesílání Covidové žádanky, o Modulu nároky nebo jak v dnešní době komunikovat s pacienty.

Bulletin 10/2020
Další vydání je zaměřeno na Elektronickou zdravotnickou dokumentaci, EET, Sdílený lékový záznam a další.


Bulletin 2/2019
Druhé vydání je zaměřeno na Očkování, Výdeje eReceptu, Dashboard a další.


Bulletin 1/2019
První vydání Bulletinu FONS Galen je zaměřeno na eRecept, Elektronickou zdravotnickou dokumentaci, podrobný filtr v kartotéce a SMS upozornění.

 

Kam dál?